ZAPRASZAMY PSY W KAŻDYM WIEKU I KAŻDEJ WIELKOŚCI

O nas

Anka Jastrzębska i Angelika Jastrzębska

Anka Jastrzębska

Nazywam się Anna Jastrzębska i serdecznie zapraszam wszystkich pragnących stworzyć swojemu czworonogowi warunki, do bycia najwspanialszym psem na świecie.

Staram się uświadamiać właścicielom psów, które stają się moimi podopiecznymi, że pies przede wszystkim powinien mieć szansę być psem – to klucz do jego szczęścia i naszego z nim porozumienia.

Bo psy nie są przecież bardziej owłosionymi ludźmi. Wiele ich naturalnych zachowań jest da nas niedopuszczalnych. Uświadomienie sobie tego, że kochamy je właśnie za to, że są inne niż my sprawia, że więcej rozumiemy. Psy w zasadzie bezbłędnie odczytują nasze stany emocjonalne – robią to nieustannie – myślę, że warto się im zrewanżować.

Na co dzień doświadczeń dostarczają i dostarczały mi moje ukochane czterołapki:

Ayo – ciągle weryfikująca moją wiedzę na jej temat jamniczka, która żyje i myśli jakby ciut za szybko 😉

Aki – rówieśnica Ayo, słowo, które najlepiej ją opisuje,  to „urocza”. Na szczęście nie próbuje nadążyć za Ayo

Gucio – zwany Augustem, koniem lub osłem –   nadpobudliwy i zawsze uśmiechnięty leonberger, który wychowany z jamnikami, zawsze uważał, że jest jamnikiem i że zajmuje tyle miejsca co one….

Kiddie – egzaltowana dama – sznaucerka miniaturowa, która uważała, że jest jedynym psem w rodzinie, który ma za tyle rozsądku, żeby nie cieszyć się na widok każdego człowieka i psa…

Szortek – jamnik miniaturowy szorstkowłosy – pies, który jest dla mnie ciągle zagadką – miał za nic wszelkie teorie – żył w swoim szortkowym świecie…

Fistaszek – najstarszy z moich psiaków, łączyła nas niepowtarzalna nić porozumienia i nierozerwalna więź, coś czego nie da się opisać słowami – zawładnął moim sercem od pierwszego dnia i nie zmieniło się to nawet teraz,   kiedy odszedł…

Obserwowanie moich psiaków pozwoliło mi wejść w świat psiej mowy,  zrozumieć wiele ich motywów i sprawiło, że nie przepuszczę żadnej okazji, do rozwijania tych umiejętności.

Jestem absolwentką kursów dotyczących pracy z psem i psiego behawioru. W roku 2009 uczestniczyłam w kursie dyplomowym Centre of Applied Pet Ethology i   uzyskałam dyplom behawiorysty.

Staram się uczestniczyć w seminariach dotyczących szkolenia psów i terapii zaburzeń zachowania, prowadzonych przez wybitnych międzynarodowych specjalistów i gromadzących większość krajowych , które pomagają mi jeszcze pełniej i niejednokrotnie z zupełnie innej perspektywy   spojrzeć na wychowanie psa i problemy jakie często się pojawiają.

dyplom3

Angelika Jastrzębska

Nazywam się Angelika Jastrzębska. Jestem studentką 5 roku na kierunku fizjoterapia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.
Aktualnie rozpoczęłam kurs „Fizjoterapia weterynaryjna małych zwierząt” w Akademii z Psitupem w Krakowie.  
Ukończyłam kursy psiego psychologa/behawiorysty, instruktora szkolenia psów i psiego fitnessu.
Uczestniczę w licznych kursach, seminariach oraz webinarach, żeby pogłębiać swoją wiedzę i móc wykorzystać ją w pracy na  zajęciach z psami.
Psy zawsze były nieodłączną częścią mojego życia. Lubię aktywnie spędzać czas ze swoimi jamniczkami Ayo i Aki które były i są moją wielką inspiracją i motywacją przy pracy. Z Ayo trenujemy  Rally-O i jeździmy na zawody. Z Aki trenujemy nosework i psi fitness.